Manoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δε μ'αρέσει ο Γάμος!!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Δε μ'αρέσει ο Γάμος!! Empty Δε μ'αρέσει ο Γάμος!!

Δημοσίευση από Marian Revelator Τετ Ιουλ 30, 2014 8:37 am

Ναι, λοιπόν, είναι αλήθεια, δε μ'αρέσει ο γάμος.. Όλες οι γυναίκες, θεωρούν ότι ο γάμος είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής σου αλλά εγώ δε το νιώθω έτσι! Θεωρώ ότι πλέον, με το γάμο δεν αλλάζει κάτι, μόνο που χαλάς τα λεφτά σου! Και επίσης με αγχώνει τόσο πολύ η όλη διαδικασία που και να έκανα κάποια στιγμή, σίγουρα δεν θα μπορούσα να τον οργανώσω εγώ!! Να φανταστείτε πριν 3 χρόνια μου είχε δώσει ο δικός μου ένα δαχτυλίδι και μόλις το είδα άλλαξα 5 χρώματα, αφού ο κακομοίρης, τον ρώταγα τι σημαίνει αυτό και μάσαγε τα λόγια του γιατί φοβόταν να μου πει, αφού εξ αρχής εγώ πάντα έλεγα πως είμαι κατά του γάμου!! Θεωρώ, ότι όταν 2 άνθρωποι γνωρίζονται και έχουν εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλον, ο γάμος περιττεύει...
Ίσως, στην μόνη περίπτωση που θα παντρευτώ είναι όταν κάνω παιδί, κι αυτό μόνο για τα διαδικαστικά και να μην λέει και τίποτα το σόι.. (Όχι πως με νοιάζει, τι λένε οι άλλοι), αλλά να, επειδή είναι πολύ καλοί άνθρωποι όλοι και μας έχουν βοηθήσει, θα το κάνω σαν χάρη..
Marian Revelator
Marian Revelator
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2014
Ηλικία : 33
Τόπος : Δράμα(προς το παρών)

https://manoula.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δε μ'αρέσει ο Γάμος!! Empty Απ: Δε μ'αρέσει ο Γάμος!!

Δημοσίευση από titino Πεμ Ιουλ 31, 2014 11:33 am

Μαριάννα σαν την κολλητή μου, που δεν θέλει με τίποτα γάμο! Αφου μου εχει πει κιόλας, αν μπορούσα να κανω παιδί αλλά να μένω και χώρια απο τον άλλον ποσο καλά ήταν! χαχα
Εμείς κάναμε πολιτικό, οικονομικό και μόνο για μας. Δεν μας πίεσε κάποιος ουτε τίποτα. Λεμε ομως να κανουμε τον θρησκευτικό οταν μείνω έγκυος.

titino
Αρχίζει να μαθαίνει!
Αρχίζει να μαθαίνει!

Αριθμός μηνυμάτων : 155
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2014
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δε μ'αρέσει ο Γάμος!! Empty Απ: Δε μ'αρέσει ο Γάμος!!

Δημοσίευση από Marian Revelator Πεμ Ιουλ 31, 2014 8:00 pm

Άμα ασου πω εγώ... Παλιά έλεγα ότι όταν μεγαλώσω θα πάω σε τράπεζα σπέρματος για να μείνω έγκυος και θα το μεγαλώσω μόνη μου... Χαχαχα!! Μετά κατάλαβα πόσο εγωιστικό είναι αυτό για ένα παιδί... Και τελικά, απλά ο γάμος πλέον έγινε σαν πανηγύρι.. Γι αυτό νομίζω δε μ'αρέσει.. Εγώ θέλω στο γάμο να πηγαίνουν μόνο αυτοί που θα σου ευχηθούν μέσα απ΄την καρδιά τους, και όχι αυτοί που θα πάνε για να "βγάλουν την υποχρέωση"!!
Marian Revelator
Marian Revelator
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2014
Ηλικία : 33
Τόπος : Δράμα(προς το παρών)

https://manoula.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δε μ'αρέσει ο Γάμος!! Empty Απ: Δε μ'αρέσει ο Γάμος!!

Δημοσίευση από fanouria Παρ Αυγ 01, 2014 10:42 pm

εγω παλι ειμαι απο την αντιθετη πλευρα  Very Happy Very Happy 
για τα πανηγυρια δηλαδη !!
μ αρεσει πολυ ο γαμος , και ως θεσμος !! και σαν διαδικασια !!!
και παντα ηθελα να παντρευτω μικρη !!!
στολισμοι, μπουμπουνιερες νυφικο , δεξιωση τα παντα , μ αρεσαν oλα , η οργανωση δηλαδη !! δεν ημουν δυσκολη νυφη , ( ετσι νομιζω δηλαδη Smile)
 Very Happy Very Happy 
fanouria
fanouria
Ξέρει ήδη πολλά!!
Ξέρει ήδη πολλά!!

Αριθμός μηνυμάτων : 229
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2014
Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης