Manoula
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ: ΜΥΚΗΤΕΣ!!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ: ΜΥΚΗΤΕΣ!! Empty Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ: ΜΥΚΗΤΕΣ!!

Δημοσίευση από Marian Revelator Δευ Ιουλ 28, 2014 11:22 am

Ας κάνω την αρχή λοιπόν, με τη δική μου ιστορία και τα συμπεράσματα που έβγαλα!! Στα 8 μου χρόνια, έβγαλα 1η φορά κολπικούς μύκητες! Απ'ότι κατάλαβα, ο οργανισμός μου όταν εξασθενεί ξεσπάει εκεί! Τότε τους αντιμετώπισα με φάρμακα! Στα 16 μου μετά, έχοντας ξεκινήσει σεξουαλικές επαφές, ξαναέβγαλα και ξεκίνησαν τα βάσανα! Πάμε γυναικολόγο, τεστ παπ, και φάρμακα... Μετά τα φάρμακα, πάλι τα ίδια.. Κάθε φορά και κάποιο διαφορετικό είδος μύκητα, άλλα τα δημιουργούσε ο οργανισμός και άλλα απ'τα φάρμακα ή από εξωγενείς παράγοντες.. Κάθε χρόνο και χειρότερα!! Πόνος, τραχηλίτιδες και πολλά άλλα! Κάθε φορά ο γυναικολόγος μου έλεγε, άντε να σου ρθει περίοδος να καθαρίσεις, αμ δε.. Μετά την περίοδο, χειρότερα ήμουν, ως που ανακαλύψαμε ότι έχω αλλεργία στις σερβιέτες και στο προφυλακτικό(λάτεξ)!! Εν τέλει, είχα πάρει τα πάντα από φάρμακα, καινούρια και παλιά, και βελτίωση καμία! 6 ολόκληρα χρόνια πόνος! Και έτσι αποφάσισα να τα κόψω όλα, και να φτιάξω τη διατροφή μου!! Να δυναμώσω δηλαδή τον οργανισμό μου! Και από τότε σώθηκα!! Δεν ξαναείχα ποτέ ξανά! Βέβαια, μου άφησε ένα ψυχολογικό τραύμα γιατί πλέον στη σεξουαλική επαφή νομίζω πάντα ότι πονάω και δεν το ευχαριστιέμαι τόσο αλλά σιγά σιγά, νομίζω θα το ξεπεράσω! Και το συμπέρασμά μου;; Η διατροφή είναι το ΠΑΝ!!
Marian Revelator
Marian Revelator
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 366
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2014
Ηλικία : 33
Τόπος : Δράμα(προς το παρών)

https://manoula.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ: ΜΥΚΗΤΕΣ!! Empty Απ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ: ΜΥΚΗΤΕΣ!!

Δημοσίευση από tzeni27 Δευ Αυγ 25, 2014 4:20 am

αρχιζω και το διαπυστωνω κ εγω αυτο εχεις απολυτο δικιο!!!
tzeni27
tzeni27
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 357
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2014
Ηλικία : 36
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης